Voda- 1. ČÁST

5. srpna 2018 v 11:36 | corgi |  Příběh
Bílá vlčice Echana mlčky kývla na hnědou vlčici s bílou hrudí Shadow a ta přikývla a předala signál dál béžové feně Kiuce.
Všechny tři feny naráz ponořily přední tlapy do bláta v jezeře, rozvířená voda jim omývala srst. Teprve Kiuka se jako první vrhla do vody a výzývavě na ostatní zavrčela:
,,To tady budeme čekat ještě hodinu?" podráždila je, ale vlčice byly rozumné a po krůčcích ťapaly v blátě, dokud se jim tlapy neodlepily tlapy od země. Shadow sebou vylekaně trhla, protože se jí o nohu otřela ryba. Instikt jí velil, že jí musí pronásledovat. Pořádně se nadechla, stáhla uši a ponořila se do vody. Plavat pro ni nebyl problém, kyslík jí nikdy nedošel. Jako svůj živel měla přírodu a byla bohyní všech rostlin a tím pádem i částečně vody, protože ta je živí. I tu rozvířenou vodu viděla jako čistou a z vody se vynořila až po deseti dlouchých vteřinách s hnědou rybkou v tlamě, která sebou odmítavě cukala a vzpírala se, avšak stisk vlčiny tlamy byl značně silnější. Rybka se nemohla vykroutit.
,,Máš teda dobrý postřeh," řekla Echana a pozorovala kus masa. Shadow nebyla zvyklá moc mluvit, a přestože byla vůdkyně jejich skupiny, byla z nich nejmlčenlivější. Ve smečce byly čtyři vlčice. Černá vlčice Blackness s nimi, ale nebyla, protože hlídala jejich území ze skalního útesu. Byla ochranitelský typ, nic jí nemohlo uniknout, jen tiše mlčela a její tyrkysové oči pozorně upírala mezi stromy pod sebou. Za hodinu pro ní musely dojít, protože se zase vymění. Shadow jen protáhla tlamu do vřelého úsměvu za Echanin kompliment a spolkla rybku jako nic. Tohle jezero bylo nejblíž u jejich tábora. Chodily se sem osvěžit, protože bylo poslední dobou velké horko. Jenom Blackńess se nabízela, že půjde na hlídku a neplavala.
,,Shadow?" ozvaal se Kiuka a zkusila zavrtět ocasem ve vodě.
,,Hm?" zabručela hnědobílá vlčice a čekala na další slova béžové vlčice.
,,Měly bychom jít..." vysvětlila a měla pravdu. Blackness nemohla čekat věčně a k tomu se sem šly jenom smočit a rychle zase půjdou.
,,Nevidím Blackness na tom skalním útesu," poznamenala Echana, která měla pohled zabodnutý kamsi daleko. Jakoby se dívala na hladinu jezera a přesto mimo ní. Její schopností byly vidiny. Její vidiny něco předpovídaly, ale vždy se mohly změnit a nebo nebyly přesné. Béžová vlčice Kiuka zase uměla běhat po noční obloze a Shadow dokázala měnit barvu své srsti i očí podle nálady. Vlčice zabodly pohled do Echany, která už neměla své vidiny a dívala se přímo na ně.
,,Třeba už sešla do tábora." zakňučela, ale tu lež si namlouvala spíš sobě, aby tolik nevyšilovala.
,,Pochybuji." zavrčela Shadow a každý její chlup začal měnit barvu z hnědobílé na šedobílou a i do očí se jí vpila hnědá barva. Byla smutná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento blog?

Ano 69.2% (9)
Nemám na to názor... 15.4% (2)
Nelíbí se mi. 15.4% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama