Cizí pach- 3. ČÁST

9. srpna 2018 v 10:02 | corgi |  Příběh
Zatímco Echana kárala Blackness za její chování, vzápětí k nim vběhla Shadow a zavrčela.
,,Takhle sprostě mi utéct, Echano! Ať se to neopakuje!" vyhrožovala. Konečně za dlouhou dobu zase promluvila. To dělala jenom, když bylo potřeba.
,,Promiň, Shadow." omluvila se Echana a věnovala jí zkroušený pohled, ,,Ale co budeš dělat s ní?" vyzvídala a kývla na Blackness, která je nevinně pozorovala. Shadow Echanu umlčela vyčítavým pohledem. Víc udělat nemusela.
,,Jdeme. Kiuka hlídá tábor a určitě už na nás čeká." poznamenala ještě a běžela zase odkud přišla.

Všechny tři vlčice pelášily zpět do tábora, mezitím různě kličkovaly, aby se vyhnuly zaječím i liščím norám. Jejich teritorium bylo bohaté na potravu, ale teď opravdu neměly čas ani náladu na lovení. Když ucítily stopy po značkování ohraničující jejich tábor, zpomalily do kroku a vydýchaly se. Shadow už ucítila i vlčí pach Kiuky, která na ně čekala u odpočívadla. Jejich tábor také nebyl nijak malý, takže měla smečka různá odpočívadla na různých místech pod různými stromy. Tohle odpočívadlo by se dalo nazývat kamenné odpočívadlo. Tam se totiž nacházejí čisté šedé ploché kameny na šířku vlčího těla, které leží ve stínů lisnatých stromů. Byla to prostě jen hrouda plochých kamenů, na ten nejvýš postavený vedly "jakoby" schůdky vytvořené z ostatních kamenů. Na tom kameni odpočívala vždy vůdkyně smečky Shadow. Kolem kamenů byla zem pokrytá mechem, na který se vždy dobře seskakovalo z odpočívadla. Kiuka ležela právě v tom měkkém mechu u jednoho stromu a hned byla na všech čtyřech, když zavětřila jejich pach.
,,Shadow!" vyštěkla rázem roztřeseně. Shadow se zájmem sklonila hlavu a zadívala se jí do očí.
,,Co se děje?" tázala se Echana a přátelsky jí olízla.
,,No... Prostě. No, nějak jsem cítila neznámý pach, a tak jsem se po něm vydala, ale vedl k smíšenému lesu. A-a já nechtěla opustit tábor, tak jsem tu radši zůstala, ale mám pocit, že je tu vetřelec..."
,,To je zajímavé... Právě kvůli tomu zvláštnímu pachu jsem zabloudila do smíšeného lesa. Nahánělo mi to strach. Určitě tam někdo je." podotkla Blackness a nervózně si oblízla tlamu. Vlčice stočily pohledy na Shadow a netrpělivě vyčkávaly. Shadow se dívala mezi stromy a zarytě mlčela.
,,Možná mám nápad." vyhrkla najednou a podívala se na ně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento blog?

Ano 69.2% (9)
Nemám na to názor... 15.4% (2)
Nelíbí se mi. 15.4% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama